Subskrybuj nas

doglovin zBLOGowani.pl

Jak pomóc psu w upalne dni?

Na zewnątrz coraz cieplej! Zaczynamy marzyć o podróżach, plaży i morzu. Kiedy słyszymy już w myślach szum fal i czujemy słońce na twarzy, tę cudowną wizję może przerwać nam pies, który głośno dysząc, próbuje sobie znaleźć chłodniejsze miejsce. Jak ulżyć psu w upalne dni?

Upały bywają męczące zarówno dla nas, jak i dla naszych czworonożnych przyjaciół. Są jednak sposoby, które mogą zdecydowanie ułatwić czworonogowi przetrwanie wysokich temperatur.

Jak pomóc psu w upalne dni - nasze rady:

Pomoc dla psa w upalne dni - Woda na każdym kroku

woda dla psa w upał Podstawowym elementem w upalne dni jest zadbanie, by nasz czworonożny przyjaciel miał ciągły dostęp do zimnej wody, bo w czasie dyszenia wytraca dużą jej ilość z organizmu. W związku z tym, kiedy idziemy na spacer, nie możemy zapomnieć o zabraniu ze sobą schłodzonej, napełnionej butelki również dla psa. W domu natomiast przyda się metalowa miska w zacienionym miejscu i wymiana wody kilka razy dziennie. Pamiętajmy jednak, aby była ona zimna – a nie lodowata!Nasi pupile są bardziej wrażliwi i narażeni na różne przeziębienia, czy nawet anginę. Psy mogą się również odwodnić, dlatego dobrym sposobem jest podawanie elektrolitów (dla dzieci), jednak tutaj zalecamy najpierw udanie się do lekarza weterynarii w celu dobrania odpowiednich suplementów.

Kolejnym sposobem schłodzenia psa jest zabranie go nad wodę, położenie na karku naszego czworonożnego przyjaciela mokrego ręcznika lub delikatne polewanie go wężem ogrodowym. W ten sposób na pewno ulżymy naszemu pupilowi, a łapanie wody z węża ogrodowego może okazać się dla psa także świetną zabawą.

Pomoc dla psa w upalne dni - Kagańcom taśmowym mówimy NIE

Tak jak wspominaliśmy, psy wentylują się podczas dyszenia. Kiedy założymy naszemu pupilowi kaganiec taśmowy, nie ma on szans na otworzenie pyska i chłodzenia się w ten sposób, co sprawia, że całe ciepło zatrzymuje w organizmie i może dojść do niebezpiecznego przegrzania organizmu. Jeśli twój pies musi zakładać kaganiec na spacer, bądź podróż, lepiej zaopatrz się w kaganiec fizjologiczny, który pozwoli pupilowi na otworzenie pyska i swobodne dyszenie.

Pomoc dla psa w upalne dni - Spacery odkładamy na rano i wieczór

Wieczorne spacery z psem Spacery są ważnym elementem w życiu psa. Nie tylko pozwalają załatwić sprawy fizjologiczne, ale dodatkowo utrzymują go w dobrej kondycji i zdrowiu. Kiedy jednak termometr pokazuje ponad 30oC, radzimy wychodzić na dłuższe spacery z psem wczesnym rankiem, kiedy słońce jeszcze nie jest w zenicie oraz wieczorem – kiedy już chowa się za horyzont. Pies podczas zabawy może zapomnieć o ochłodzeniu się, odpoczynku i – co najważniejsze – piciu wody, co może doprowadzić do udaru. Podczas spacerów starajmy się omijać asfalt, bo bardzo szybko się on nagrzewa i może doprowadzić do zranienia psich łapek. Proponujemy spacery głównie w parkach lub na skwerach, które są znacznie chłodniejszymi miejscami.

Pomoc dla psa w upalne dni - Dbajmy o sierść!

Nie, nie chodzi nam tylko o strzyżenie naszego przyjaciela. Pamiętajmy, że sierść spełnia u czworonoga bardzo ważną funkcję – zimą chroni przed chłodem, natomiast latem przed upałem. Jedyną zasadą sprawiającą, żeby sierść psa pomagała mu w przetrwaniu skrajnych pór roku, jest dbanie o jej stan. Nie może być żadnych kołtunów, czy zbitego podszerstka. W innym razie pies może nabawić się odparzeń, ponieważ jego skóra nie będzie odpowiednio wentylowana.

Pomoc dla psa w upalne dni - Nie zostawiaj psa w miejscach, które szybko się nagrzewają

Jak pomóc psu w upalne dni: odpoczynek Pod żadnym pozorem nie zostawiaj psa na nasłonecznionym balkonie, tarasie, czy w samochodzie ponieważ może dojść do poważnego udaru cieplnego. Co zrobić jeśli widzisz psa w aucie? Najpierw oceń jego stan. Jeśli gwałtownie i płytko dyszy, ma ślinotok, jest osłabiony i zdezorientowany – nie wahaj się – zbij szybę i pomóż. Pamiętaj, że każdy ma prawo to zrobić, by pomóc czworonogowi. Jeśli uda Ci się pomóc mu wydostać zabierz go szybko w chłodne,zacienione miejsce, obłóż pupila zimnymi ręcznikami, wytrzyj ślinę oraz podaj wodę. Możesz również polać psa zimną wodą lub, jeśli masz taką możliwość, zanurzyć go w niej by miał mokre łapy i brzuch. Po takiej pierwszej pomocy udaj się z nim do lekarza weterynarii. W ten sposób możesz uratować mu życie.

ŁAPA!
Chrupnij najlepsza karme dla psa
Udostępnij:

Wyróżnione posty

Jak okazywać psu miłość?

8 lat temu | przeczytasz w 5 minut | #dieta psa #miłość #pielęgnacja psa #przyjaźń #sport #szkolenie psa #UniQ Nordic Gold #UniQNordicGold #zabawa z psem

Kilka naszych podpowiedzi na to jak okazywać psu miłość... Czasem wystarczy jedno spojrzenie w […]

Wyprawka dla szczeniaka – 7 rzeczy które powinny się tam znaleźć

8 lat temu | przeczytasz w 6 minut | #karma dla psa #legowisko dla psa #psia miska #szczeniak #UniQNordicGold #wyprawka dla psa

Wielu świeżo upieczonych właścicieli szczeniaków zadaje sobie pytanie "co będzie potrzebne na wyprawkę dla […]

6 rzeczy, których nauczy cię Twój pies

8 lat temu | przeczytasz w 6 minut | #nauka od psa #przyjaźń z psem #relaks z psem #UniQ Nordic Gold #UniQNordicGold

Decyzja o posiadaniu zwierzęcia, a w szczególności psa może zmienić nasze życie na lepsze […]

Zamów karmę

paczki 0,6 kg paczki 3 kg paczki 10 kg
Najlepsza karma dla szczeniaka

FREJA

karma dla szczeniaka i matki
holistyczna, grain free

0 0 0
Holistyczna karma dla psa

IDUN

karma dla psa dorosłego
holistyczna, classic

0 0 0
Karma dla psa bez zbóż i bez glutenu

SIF

karma dla psa dorosłego /wrażliwego
holistyczna, grain free

0 0 0
karma hypoalergiczna dla psa z jagnięciną

BALDER

karma dla psa dorosłego
hipoalergiczna, grain free

0 0 0
Karma dla psa seniora

MIMER

karma dla psa seniora
holistyczna, light

0 0 0

Zamów olej

jedna butelka
GEFION

GEFION

ekologiczny olej zapewniający zdrowe stawy i kości

0
VIDAR

VIDAR

ekologiczny olej na zdrową i lśniącą sierść

0
NJORD

NJORD

ekologiczny olej z łososia norweskiego

0
SKJOLD

SKJOLD

ekologiczny olej przeciw insektom dla psa

0
THOR

THOR

ekologiczny olej antystresowy dla psa

0
Paczkomaty InPost

przewidywany czas dostawy: 1 dzień roboczy

przesyłka kurierska - wybierz formę płatności:

do zapłaty: 0 zł

ikona dotpay darmowa dostawa powyżej 200 zł
*
facebook