Subskrybuj nas

doglovin zBLOGowani.pl

Akcesoria szkoleniowe dla psa

Psy różnią się od siebie umaszczeniem, wzrostem, ale przede wszystkim charakterem. Na ten ostatni wpływ ma nie tylko środowisko zewnętrzne, ale również zaangażowanie właściciela. Jeśli nasz ostatni post - 10 powodów, dla których warto zacząć szkolenie psa, przekonał Cię, aby rozpocząć trening z psem, to czas aby się do niego dobrze przygotować. Podpowiemy Ci, jakie akcesoria szkoleniowe dla psa będą pomocne w czasie ćwiczeń z Twoim pupilem.

Akcesoria szkoleniowe dla psa

KLIKER

kliker dla psa To niewielkie urządzenie, które po kliknięciu wydaje charakterystyczny i krótki dźwięk. Służy on do zaznaczania właściwego zachowania Twojego pupila. Kiedy zaczynasz szkolenie z klikerem, przygotuj najlepsze smakołyki, tak, aby Twój czworonożny przyjaciel był zmotywowany do pracy. Na początku zacznij od oswojenia go z nowym urządzeniem. Po każdym kliknięciu, wydawaj psu smakołyk. W ten sposób szybko skojarzy, że dźwięk jest zapowiedzią nagrody. Następnie spróbuj przećwiczyć skupianie uwagi. Wypowiedź imię psa i zaczekaj aż zwróci na Ciebie uwagę. Wtedy szybko kliknij i nagrodź. W ten sam sposób możesz powtórzyć znane komendy oraz uczyć psa nowych sztuczek. W czasie treningu pamiętaj o kilku bardzo ważnych zasadach:
1. Po każdym kliknięciu musi nastąpić czas na nagrodę. Nawet jeśli przypadkiem naciśniesz kliker, również wydaj psu smakołyk.
2. Klikaj tylko raz w momencie, w którym Twój pupil wykonuje komendę.
3. Sesja treningowa powinna być krótka i przyjemna.
4. Zawsze miej przygotowane smakołyki lub zabawki. Twój pupil musi mieć odpowiednią motywację, dla której z chęcią będzie się starał.
Stosowanie klikera w szkoleniu psa ma wiele zalet.Jego dźwięk jest bardzo charakterystyczny i zawsze brzmi tak samo. Ponadto szybko i łatwo możesz go użyć, a dzięki temu w odpowiednim momencie wzmocnisz pozytywne zachowanie psa.

DYSKI SZKOLENIOWE

To pięć połączonych ze sobą blaszek, które w prosty sposób pomogą Ci w szkoleniu psa. Dźwięk dysków służy do zaznaczania niepoprawnego zachowania Twojego pupila. Jest to charakterystyczny odgłos, który ma na celu przerwać aktualnie wykonywaną czynność. Tak jak użycie klikera zapowiada nagrodę, tak dźwięk dysków jest jej brakiem. W momencie kiedy Twój psiak zacznie głośno szczekać i ciągnąć w innym kierunku, potrząśnij dyskami lub upuść je obok niego. Zasygnalizujesz w ten sposób, że jest to zachowanie przez Ciebie niepożądane. Dźwięk dysków zainteresuje Twojego pupila i przerwie on na moment szczekanie. Wykorzystaj tę chwilę i zmień kierunek spaceru lub odwróć jego uwagę. Pamiętaj, że w szkoleniu psa ważna jest konsekwencja i jednomyślność. Aby Twój czworonożny przyjaciel zapamiętał sygnały, które mu wysyłasz, należy z nim ćwiczyć i codziennie je powtarzać.

GWIZDEK

Gwizdek dla psa Prawdopodobnie każdemu psu zdarzyło się chociaż raz uciec za innym czworonogiem lub tak intensywnie węszyć, że zapomniał o swoim właścicielu. W takich sytuacjach nawet głośne nawoływanie okazało się być bezskuteczne. W nauce przywołania bardzo pomocny jest gwizdek. Jego dźwięk jest słyszalny przez psa w odległości nawet 1km. Jest to mały, ale bardzo przydatny gadżet. Aby dźwięk gwizdka był skutecznym przywołaniem, najpierw pokaż psu, że warto do Ciebie wracać. Zacznij ćwiczyć, kiedy Twój psiak jest blisko Ciebie. Nagradzaj go po każdym gwizdnięciu. W ten sposób zapamięta, że dźwięk gwizdka oznacza nagrodę. Stopniowo zwiększaj odległość od psa i ćwicz w różnych rozproszeniach. Pamiętaj jednak, aby szkolenie zacząć w miejscu, które Twój pies dobrze zna i nie będzie stanowiło dla niego rozproszenia. Im więcej będziesz ćwiczył ze swoim czworonożnym przyjacielem, tym lepsze osiągniecie efekty. Z czasem Twój pies chętnie będzie Ci towarzyszył na spacerach i przestanie się oddalać. Wtedy gwizdek będziesz mógł stosować jako przywołanie awaryjne.

Psy to bardzo inteligentne zwierzęta i warto jak najlepiej wykorzystać ich chęć do nauki. Dzięki akcesoriom szkoleniowym znacznie ułatwisz i przyspieszysz szkolenie Twojego pupila.
ŁAPA!
Chrupnij najlepsza karme dla psa
Udostępnij:

Wyróżnione posty

Jak okazywać psu miłość?

5 lat temu | przeczytasz w 5 minut | #dieta psa #miłość #pielęgnacja psa #przyjaźń #sport #szkolenie psa #UniQ Nordic Gold #UniQNordicGold #zabawa z psem

Kilka naszych podpowiedzi na to jak okazywać psu miłość... Czasem wystarczy jedno spojrzenie w […]

Wyprawka dla szczeniaka – 7 rzeczy które powinny się tam znaleźć

5 lat temu | przeczytasz w 6 minut | #karma dla psa #legowisko dla psa #psia miska #szczeniak #UniQNordicGold #wyprawka dla psa

Wielu świeżo upieczonych właścicieli szczeniaków zadaje sobie pytanie "co będzie potrzebne na wyprawkę dla […]

6 rzeczy, których nauczy cię Twój pies

5 lat temu | przeczytasz w 6 minut | #nauka od psa #przyjaźń z psem #relaks z psem #UniQ Nordic Gold #UniQNordicGold

Decyzja o posiadaniu zwierzęcia, a w szczególności psa może zmienić nasze życie na lepsze […]

Zamów karmę

paczki 0,6 kg paczki 3 kg paczki 10 kg

FRIGG

karma dla kotadorosłego
holistyczna, classic

0
Najlepsza karma dla szczeniaka

FREJA

karma dla szczeniaka i matki
holistyczna, grain free

0 0 0
Holistyczna karma dla psa

IDUN

karma dla psa dorosłego
holistyczna, classic

0 0 0
Karma dla psa bez zbóż i bez glutenu

SIF

karma dla psa dorosłego /wrażliwego
holistyczna, grain free

0 0 0
karma hypoalergiczna dla psa z jagnięciną

BALDER

karma dla psa dorosłego
hipoalergiczna, grain free

0 0 0
Karma dla psa seniora

MIMER

karma dla psa seniora
holistyczna, light

0 0 0

Zamów olej

jedna butelka
GEFION

GEFION

ekologiczny olej zapewniający zdrowe stawy i kości

0
VIDAR

VIDAR

ekologiczny olej na zdrową i lśniącą sierść

0
NJORD

NJORD

ekologiczny olej z łososia norweskiego

0
SKJOLD

SKJOLD

ekologiczny olej przeciw insektom dla psa

0
THOR

THOR

ekologiczny olej antystresowy dla psa

0
Paczkomaty InPost

przewidywany czas dostawy: 1 dzień roboczy

przesyłka kurierska - wybierz formę płatności:

do zapłaty: 0 zł

ikona dotpay darmowa dostawa powyżej 200 zł
*
facebook